1999 jeep grand cherokee

1999 jeep grand cherokee

1999 jeep grand cherokee

Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37670 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 832 modelach samochodów z 80 marek.

Jeep Grand Cherokee II [WJ] (1999 — 2004) – Opinie

Ocena ogólna: 4,65 W oparciu o 23 opinie

Czy kupiłbyś to auto ponownie?

Zużycie paliwa:

Śr. spalanie — cykl miejski 16,6l/100km
Śr. spalanie — cykl mieszany 13,6l/100km
Śr. spalanie — trasa 12,1l/100km

Opinie o samochodzie Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee II [WJ] SUV 2.7 CRD

Podsumowanie: Wystarczy tylko dbać i wymieniać wszystko na czas. Gdy osoba kupuje od jakiegoś Janusza, nie zadbany egzemplarz to może natchnąć na bardzo kosztowny wydatek.

Jeep Grand Cherokee II [WJ] SUV 2.7 CRD

Podsumowanie: Jeśli ktoś szuka terenowej limuzyny, nie boi się pewnej ilości napraw. To samochód jest dla takiej osoby.

Jeep Grand Cherokee II [WJ] SUV 2.7 CRD

Podsumowanie: Auto przestrzenne.

Jeep Grand Cherokee II [WJ] SUV 4.7

Podsumowanie: Mimo swoich wad autko godne uwagi

Jeep Grand Cherokee II [WJ] SUV 4.0

Podsumowanie: Jeep w dobrych rękach służy LATAMI. Jeśli komuś się psuje, to znaczy, że był wcześniej umęczony. Wszystko w nim jest pancerne i jeśli się dba, to latami nie zawodzi. Kupiłem 11 latka i jeździłem nim 5 lat. Po zakupy, do pracy, na wczasy po 5 tys. km — super.

Jeep Grand Cherokee II [WJ] SUV 4.7

Podsumowanie: Auto uniwesalne , komfortowe , niesamowicie wygodne do jazdy nad morze i w teren . Duze przyspieszenie , można włązcyć boost i spod świateł start z pięknym rykiem V8 robi wrażenie nawet na mercach ML 63 . Widać , ze Amerykańce robią auta już ponad 100 lat . Super ergonomia, wszystko widoczne , czytelne Często jeżdżę tym autem trasa S8 a potem A1 do Gdańska i dalej do Jastarnii . W sezonie wysiadam po 9 godzinach jazdy i nie czuje się zmęczenia. Części tanie , przywiozą anglika i można wykręcać co się da za grosze. Zadziwia mnie brak korozji , wydech czysty. Po 14 latach jazdy zauważyłem drobne pocenie się na reduktorze no ale to i tak końska wytrzymałość . Nie polecam notomiast idiotycznego testowania tego auta w terenie na zasadzie jazda na maksa jak na Safarii. Auto wytrzymuje spokojną , płynną i normalną jazdę w terenie na włączonych biegach terenowych nr 1 lub 2 . Ma stały napęd na dwie osie , na blokadzie mechanizmu różnicowego potrafi zadziwić pokonując zwalone drzewa o sporej średnicy . Prześwit 30cm daje duże możliwości .Ale jak obserwuję ludzi , którzy próbują tymi autami jeżdzić z prędkością 100 km po polnych drogach to wiem , że po takim teście mosty są zajechane na śmierć . Potem słychać w necie ich głupie opinie , że niby taka legendarna terenówka a mosty strzelają lub ciekną . Toyota Land Cruiser VX też by tego nie wytrzymała. Tak więc jak się robi z tym autem wszystko z głową, to może służyć tyle czasu co mi czyli 14 lat . Pozdrawiam i polecam ten model.

Jeep Grand Cherokee WJ

Jeep Grand Cherokee WJ zadebiutował w 1998 roku na rynku amerykańskim. Ze względu na spore zainteresowanie rok później trafił do Europy. Oznaczenie fabryczne „WG” informowało, że samochód był wytwarzany w austriackim Grazu, w zakładach Steyr-Puch. Nieduży – jak na rynek amerykański – samochód terenowy o luksusowym wykończeniu i z bogatym wyposażeniem został bardzo dobrze przyjęty na Starym Kontynencie. Bez mrugnięcia okiem można go było postawić obok konkurentów z Japonii, a także legendarnych Mercedesów G i Range Roverów. Dorównywał im nie tylko poziomem wyposażenia czy mocą jednostek napędowych, ale też właściwościami terenowymi.

Grand Cherokee drugiej generacji, podobnie jak poprzednik, miał nadwozie samonośne, wzmocnione kształtkami, które można było uznać za częściową ramę. Tak jak w modelu ZJ/ZG zawieszenie było zależne. Dwa sztywne mosty zawieszono na sprężynach śrubowych. Od takich rozwiązań odeszli już konkurenci z Japonii, a w Mercedesach i Land Roverach był to standard.

Wyposażenie Granda jedynie w wersji Laredo można uznać za słabe, natomiast wersje Limited i Overland nie pozostawiały prawie nic do życzenia. Nowoczesne wnętrze skonstruowano z myślą o wygodzie podróżujących. Również zawieszenie zestrojono bardziej w stronę komfortu niż sportowych doznań. Grand Cherokee, w połączeniu z mocnymi silnikami, był jednym z ulubionych samochodów na długie wyjazdy. Dziś natomiast na rynku samochodów używanych ten właśnie model ma prawdopodobnie najlepszą relację ceny, wyposażenia i osiągów zarówno na drodze, jak i w terenie.
Pod maską Grand Cherokee można było znaleźć jeden z dwóch silników benzynowych i jednego diesla. Podstawowe źródło napędu to 4-litrowy benzyniak z 6 cylindrami ustawionymi w rzędzie. Wytwarzał on moc 195 KM i moment obrotowy 314 Nm. O ile w Stanach był to udany kompromis pomiędzy osiągami a spalaniem, to w Europie motor ten uchodził za duży i paliwożerny. Zapewniał przyzwoite osiągi i doskonale sprawdzał się w terenie, jednak u konkurentów zwykle pod maską znajdowały się diesle. Jeep nie mógł ignorować tego trendu, dlatego od początku produkcji można było kupić WG z jednostką 3,1TD włoskiej produkcji VM. Zapewniał on 140 KM i 384 Nm. 4-litrowa benzynówka uchodziła za wzorzec trwałości, włoski diesel natomiast zepsuł sporo krwi właścicielom poprzedniej generacji Granda. Był to ten sam motor, który napędzał popularnego ZG, ale z dodanym jednym cylindrem, czyli z dodanym jednym problemem.

Największym i najmocniejszym silnikiem, jaki trafiał pod maskę WJ/WG, był V8 o pojemności 4,7 l i mocy 223 KM. Był to motor bardzo nowoczesny i najlepszy, jaki trafił do tamtej pory do samochodu tej marki. Zapewniał osiągi na poziomie ówczesnych GTI, ale miał też spory apetyt na paliwo. Stanowił doskonałe źródło napędu dla typowego cruisera na dalekie wycieczki. W 2000 roku łączono go również z układem napędowym 4×2.

W 2002 roku wraz z liftingiem pod maskę trafił nowoczesny diesel pochodzący od Mercedesa, z którym Chrysler – właściciel Jeepa – wszedł w spółkę w roku debiutu modelu WJ/WG, tworząc koncern Daimler-Chrysler. Było to idealne źródło napędu na rynek europejski. 2,7 CRD łączył dobre osiągi z niskim spalaniem oraz dobrą trwałością i niezawodnością. Jak bardzo ta jednostka zgrała się z Grand Cherokee, potwierdzają wysokie – w porównaniu z innymi wersjami silnikowymi – ceny na rynku wtórnym. Silnik ten zapewniał kierowcy moc 163 KM i solidną porcję momentu obrotowego o wartości 400 Nm.

Lifting pociągnął za sobą modernizację silnika 4,7 l, który od tej pory nosił oznaczenie HO (high output). Moc wzrosła do 258 KM, a moment obrotowy do 425 Nm.

Wszystkie silniki łączono z automatycznymi skrzyniami biegów. Do liftingu stosowano wyłącznie przekładnie 4-biegowe. Dopiero w połączeniu z dieslem CRD i nowym 4,7 HO używano skrzyń 5-biegowych. Silnik Mercedesa zestawiano ze skrzynią niemieckiego producenta. Amerykańska skrzynia o oznaczeniu 545 RF jest o tyle ciekawa, że to ta sama skrzynia 4-biegowa sprzed modernizacji, ale przeprogramowana tak, aby pracowała w 5 zakresach. Co więcej, jest ona tak zbudowana, że mogłaby pracować jako 6-biegowa. Użytkownicy skrzyń 4-stopniowych mogli odpłatnie w serwisie „kupić” jeden bieg po podłączeniu do komputera.

Równie ciekawe są typy układów napędowych, jakie stosowano w Grand Cherokee WJ/WG. Były trzy rodzaje napędu, wyłączając rzadko spotykane w Europie 4×2.

Najprostszym był Selec-Trac, który rozdzielał moment obrotowy pomiędzy osie za pośrednictwem niesymetrycznego, centralnego mechanizmu różnicowego. Dało się włączyć lub wyłączyć napęd przedniej osi. Permanentny napęd 4×4 świetnie sprawdzał się w zimowych warunkach. W terenie mechanizm różnicowy można było zablokować. Oczywiście do dyspozycji pozostawał reduktor. Drugim rodzajem napędu był Quadra-Trac II. Miejsce centralnego dyferencjału zajęło hydraulicznie sterowane sprzęgło (nie wiskotyczne!), które podczas zwykłej jazdy nie przekazywało napędu na przednią oś. Wraz ze wzrostem różnicy pomiędzy prędkością obrotową przedniej i tylnej osi sprzęgło przekazywało odpowiednią porcję momentu obrotowego (teoretycznie do 100%) na przednią oś. Można też zblokować napęd obu osi, ale tylko po włączeniu reduktora.

Z napędami Selec-Trac i Quadra-Trac II łączono tylne mosty z otwartym mechanizmem różnicowym lub LSD. W Quadra-Drive natomiast mosty wyposażone były w niezwykle skuteczne blokady Vari-lock. Jest to takie same sprzęgło sterowane ciśnieniem oleju, jakim zastąpiono centralny dyferencjał. Dzięki temu na każde z kół mogło teoretycznie trafić 100% siły napędowej. Ponadto dla silnika 4,0 l przewidziano skrzynię rozdzielczą bez reduktora i blokady z centralnym mechanizmem różnicowym.
Do zalet Jeepa Grand Cherokee można zaliczyć wspomniany już komfort podróżowania, bardzo bogate wyposażenie, funkcjonalność, dobre osiągi i niezwykle nowoczesny — nawet dziś — układ napędowy. Doskonale nadaje się do jazdy na co dzień (z silnikiem Diesla 2,7 CRD) i na dłuższe wyjazdy. Ma ponadprzeciętne właściwości terenowe. Nie ma chyba żadnej imprezy off-roadowej, na której nie widziano nigdy Jeepa Grand Cherokee, nie wyłączając imprez o charakterze przeprawowym czy Rock Crawlingu. Dużym plusem jest cena na rynku wtórnym, jednak należy unikać egzemplarzy z silnikiem 3,1 TD oraz tych bez reduktora, które jako terenówka tracą sens.

Trudno znaleźć wady poza ledwie przeciętnym prowadzeniem – samochód buja się i ma nieprecyzyjny układ kierowniczy. Do wad benzyniaków z pewnością zaliczają się wysokie koszty ubezpieczenia i spalanie. Diesla 3,1 TD można zupełnie zignorować, gdyż problemy, jakie sprawia lub będzie sprawiać, przyprawiają o zawrót głowy nawet najlepszych mechaników. Najlepszym wyborem wydaje się 2,7 CRD, a do użytku off-roadowego niezniszczalny 4,0 l.

Produkcję oryginalnego Jeepa WJ/WG zakończono w 2004 roku, zastępując go bardziej drogowym modelem WK/WH. Co ciekawe, chińskie zakłady Beijing produkują na licencji to niezwykle udane auto do dziś.

1999 Jeep Grand Cherokee

Key specs of the base trim

We’re looking for the best deals on a Jeep near you…

Are you looking for more listings?

Please enter a valid 5-digit ZIP code.

Sign up for listing notifications

Please enter your complete email address.

Thanks For Signing Up!

We have received your information, so keep an eye out for emails from Cars.com.

See all local inventory

Consumer Reviews

What drivers are saying

Read reviews that mention:

Got it so I could go up to the local mountains in

by Elderly Southern California Skiier from Orange, California on January 28, 2020

I bought this low-mileage car, 75,000 miles, so I could drive up to the local Southern California ski areas after heavy snow when four wheel drives are required. It drives more like a truck than the . Read full review

The most reliable vehicle for me

by Away I go. from Rochester, MN on August 10, 2019

I have had this vehicle for a long time. Maybe 17 years . I have replaced the engine with a rebuilt one and this has about 50,000 miles now. Handy in the winter weather. It handles fo well in the snow. Read full review

Recalls and crash tests

The 1999 Jeep Grand Cherokee currently has 0 recalls

Crash and Rollover Test Ratings

Compare the Competitors

Like what you see? Find the best deal on a Jeep Grand Cherokee today.

There are for sale near you.

Change Year or Vehicle

Please select a Make

Please select a Model

Please select a Year

All Model Years for the Jeep Grand Cherokee

Cars.com Car Seat Check

Warranty FAQs

What is a Bumper-to-Bumper warranty?

Often called a basic warranty or new-vehicle warranty, a bumper-to-bumper policy covers components like air conditioning, audio systems, vehicle sensors, fuel systems and major electrical components. Most policies exclude regular maintenance like fluid top offs and oil changes, but a few brands have separate free-maintenance provisions, and those that do offer them is slowly rising. Bumper-to-bumper warranties typically expire faster than powertrain warranties.

What is a Powertrain warranty?

Don’t be misled a 10-year or 100,000-mile powertrain warranty doesn’t promise a decade of free repairs for your car. It typically covers just the engine and transmission, along with any other moving parts that lead to the wheels, like the driveshaft and constant velocity joints. Some automakers also bundle seat belts and airbags into their powertrain warranties. With a few exceptions, powertrain warranties don’t cover regular maintenance like engine tuneups and tire rotations.

What is included in Roadside Assistance?

Some automakers include roadside assistance with their bumper-to-bumper or powertrain warranties, while others have separate policies. These programs cover anything from flat-tire changes and locksmith services to jump-starts and towing. Few reimburse incidental costs like motel rooms (if you have to wait for repairs).

What other services could be included in a warranty?

Some automakers include free scheduled maintenance for items such as oil changes, air filters and tire rotations. Some include consumables including brake pads and windshield wipers; others do not. They are typically for the first couple of years of ownership of a new car.

What does CPO mean?

A certified pre-owned or CPO car has been inspected to meet minimum quality standards and typically includes some type of warranty. While dealers and third parties certify cars, the gold standard is an automaker-certified vehicle that provides a factory-backed warranty, often extending the original coverage. Vehicles must be in excellent condition and have low miles and wear to be certified, which is why off-lease vehicles feed many CPO programs.

Used 1999 Jeep Grand Cherokee Consumer Reviews

I was reading other reviews laughing and had to add my own. I LOVED my V8 Limited and wouldn’t have given her up for anything. She’s a five star ride, handles like a dream, parks great in the city, goes absolutely anywhere off road, handles snow, ice, mud, fallen trees, and flooding with ease. All the gremlins everyone else had, I had too. Seat motor died, window motor died, had to fix the AC, and the rear tail lights never quite worked no matter what you did. All those little mechanical/electrical issues didn’t matter. I bought her at 120K and passed 200K before a drunk driver took her out.

*** TRICK FOR YOUR electrical problems and cooling system.

I purchased my 1999 Jeep in 2013 it has only caused me two decent problems. One being the cooling system after replacing the hoses, radiator, thermostat and the thermostat housing unit, temp sensors and relays and the cooling fan I still had problems with overheating, it was then I realized my fan was not kicking on at all with no return on electrical parts I was out of money. The 99 is also the year that they made different types of cooling fans and the assembly to switch out cooling fans from mechanical to electric. Instead of paying hundreds to fix an electric problem I simply went to a junk yard and pulled a mechanical fan from a 98 jeep and swapped mine out. it cost me 40 bucks.

All around perfect vehicle!

After such bad luck and poor choice in vehicle purchases I feel like I finally found a gem! Purchased my 1999 JGC from a relative, me being the 2nd owner and it just rolled over 175k miles. Lucky for me it came from the south, as I live outside of Detroit and our roads and weather eat cars up. I love everything about my Jeep, it rides like a truck, but feels smooth like a luxury car. It’s had overall minor replacements done, all routine work. Planning on replacing the motor in the next 6 months, as the rod bearings are just starting to act up. Other than that and some foggy head lamps, its in stellar shape. My next vehicle purchase will definitely be another Jeep!

my 1999 jeep grand cherokee 16 year review

after 16 years of ownership, here’s my take on my 1999 jeep grand cherokee laredo V8 4.7L AUTO/PS/PB/AC/etc. THE GOOD: exterior paint job is EXCELLENT and shows 0 signs of wear . hats of to the paint department at chrysler on this one . the interior . excellent shape (no leather seats, just fabric) . dash board — not 1 crack . no weathering . the interior has held up over the years and is in EXCELLENT shape. 4.7V8 Engine . good power, been very reliable (1 exhaust manifold replaced), transmission solid . just a sensor that went that made it shifting from 2-3 gear slip . of course ive ALWAY ALWAYS ALWAYS changed my oil at 3,500 miles and done the tranny FLUSH on scheduled basis. visibility is awesome, some you CANNOT find today except in a subaru forester. towing is awesome. the size (particularly the length) is spot-on at 181″ . today’s mid-sized SUV’s routinely occupy the 190+» range . seats are COMFORTABLE and still hold up — not great on LONG journeys though (500+ mile days). fuel economy is low, but not different than what i expected and it runs on 85 octane. THE BAD: electrical, sensors, water pump, radiator split, CV boots, leaking axles, AC, oil pump sensor, PCM — 3 times thus far and counting . cannot but an OEM PC M must buy it remanufactored from less than reputable 3rd party suppliers, electrical wires between door jams fail/frayed, sensors, sensors, sensors. all these failures started occuring around the 90k mile mark . and have consistently nickel and dimed me all the way to the 141k mark (where i’m currently at). i cannot trust the jeep to go anywhere other than locally in town . and having paid close attention to the tranny and electrical issues on the ’14 JGC (and the fact that chrysler corporate fatcat exec’s elimanated the rear flip window, something i use EVERY DAY), i’ll be running with the 2017 4runner when it comes in december ’16 . overall, the jeep has met my needs, but for people who keep their vehicles for a LONG time, dependability/reliability/durability is lacking.

1999 jeep grand cherokee

Odznaka Trail Rated® gwarantuje najlepsze możliwości terenowe Twojego Jeepa®.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Testy WLTP i RDE dla określania zużycia paliwa, emisji co2 i innych zanieczyszczeń.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odkryj całą gamę naszych SUV.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odkryj oryginalne części zamienne, akcesoria i pakiety serwisowe dla Twojego Jeepa®.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Dołącz do największej na świecie społeczności Jeep®. Przygoda zaczyna się właśnie teraz!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

TRAIL RATED® TOUGH ®

Emblemat Trail Rated® oznacza, że samochód spisuje się doskonale w różnych warunkach atmosferycznych i drogowych. Pięć kluczowych aspektów badanych w testach Trail Rated to przyczepność, prześwit, zwrotność, artykulacja zawieszenia i głębokość brodzenia. Emblemat Trail Rated jest umieszczany na Grand Cherokee Trailhawk® oraz na egzemplarzach wyposażonych w opcjonalny pakiet Off-Road.

Jako SUV posiadający największe możliwości w swojej klasie nowy Grand Cherokee Trailhawk® króluje na bezdrożach, dzięki pneumatycznemu zawieszeniu Quadra-Lift®, systemowi Selec-Speed® i Quadra-Drive® II oraz tylnemu mechanizmowi różnicowemu z elektronicznym ograniczeniem poślizgu.

Naklejka na masce silnika

Matowa naklejka redukuje odbicie światła słonecznego od maski silnika Grand Cherokee Trailhawk®, dzięki czemu kierowca lepiej widzi przeszkody.

Prześwit przydatny w terenie

Trailhawk® charakteryzuje się kątem natarcia 25,7°, kątem rampowym 22,8°, kątem zejścia 27,1° oraz prześwitem 27,4 cm przy ustawieniach terenowych.

System napędu Quadra-Drive® II 4×4

Quadra-Drive® II jest naszym najbardziej zaawansowanym systemem napędu 4×4. Oferowany w standardzie w modelu Grand Cherokee Trailhawk®, zapewnia największą dzielność przy każdej pogodzie, przenosząc w razie potrzeby do 100% momentu obrotowego silnika na jedno koło.

SYSTEMY NAPĘDU 4X4

Jeep® Grand Cherokee jest dostępny z trzema opcjonalnymi systemami napędu 4×4 — Quadra-Trac II® oraz Quadra-Drive® II. Bez względu na to, czy masz do czynienia ze złą pogodą, czy jesteś po prostu miłośnikiem jazdy terenowej, Grand Cherokee ze wszystkim sobie poradzi.

SYSTEM ZARZĄDZANIA TRAKCJĄ SELEC-TERRAIN

Dzięki znakomitym parametrom żaden teren nie stanowi problemu. Dostępny na zamówienie system zarządzania trakcją Selec-Terrain® dostosowuje rozmaite ustawienia pojazdu, w celu uzyskania najlepszych parametrów trakcji. System posiada pięć trybów działania — Snow(Śnieg), Sand (Piasek), Auto, Mud(Błoto) i Rock (Skały).

ZAWIESZENIE PNEUMATYCZNE QUADRA-LIFT®

Ten rewolucyjny system daje całkowitą kontrolę nad zawieszeniem przez podniesienie samochodu do maksymalnego prześwitu 274 mm (10,8”), tj. o 66 mm (2,6”) więcej niż wynosi normalna wysokość do jazdy szosowej. Zawieszenie można także obniżyć o 38 mm, aby ułatwić sobie wsiadanie, wysiadanie lub załadunek bagażnika. System unosi również tył samochodu, aby reflektory zawsze optymalnie oświetlały drogę.

SYSTEM NAPĘDU QUADRA-DRIVE® II 4×4

System Quadra-Drive® II oferuje rewelacyjne parametry terenowe, dzięki mechanizmowi różnicowemu z elektronicznym ograniczeniem poślizgu (ELSD), który w razie potrzeby, przekazuje do 100% momentu obrotowego na koło, dbając o trakcję zarówno na mokrych jak i suchych nawierzchniach. Ponadto niski bieg skrzyni redukcyjnej pozwala na sprawną jazdę po skałach.

SYSTEMY NAPĘDU QUADRA-TRAC® 4×4

Quadra-Trac II® wspomaga kontrolę przyczepności na każdym biegu, gwarantując utrzymanie toru jazdy. Gdy jedno z kół zaczyna się ślizgać, moment obrotowy zostanie przeniesiony na oś, na której jest największa przyczepność. Napęd z redukcją zapewnia znakomite właściwości jezdne na skalistym podłożu.

Silnik Diesla 3.0L V6 Multijet II

Silnik 3.6L V6 VVT

Silnik 5.7L V8 MDS VVT

Silnik 6.4 V8 SRT

Silnik 6.2 V8 Trackhawk

Silnik Diesla 3.0L V6 Multijet II

Turbodiesel V6 o pojemności 3 litrów to ekologiczny silnik wysokoprężny o niskiej emisji CO2. Przyjazny dla środowiska i dopracowany w każdym calu zespół napędowy gwarantuje optymalne zużycie paliwa oraz niesamowite osiągi. W połączeniu z zaawansowaną 8-biegową przekładnią automatyczną umożliwia holowanie przyczepy o masie do 3500 kg, abyś mógł zabrać ze sobą cały niezbędny ekwipunek i pojechać tam, dokąd podpowiada Ci Twoje serce nomada.

Silnik 3.6L V6 VVT

Silnik Pentastar® V6 o pojemności 3,6 litra konfigurowany jest z nową, nadzwyczajną, ośmiostopniową, automatyczną przekładnią z łopatkami zmiany biegów umieszczonymi przy kierownicy. Nowy tryb Eco w imponującym stopniu zmniejsza zużycie paliwa, zaś dostępny na zamówienie pakiet Tow Group daje Grand Cherokee możliwość holowania do 2268 kg (6200 lb).

Silnik 5.7L V8 MDS VVT

Silnik V8 o pojemności 5,7 litra wyposażony w technologię oszczędzania paliwa oferuje 259 kW mocy przy 5200 obr./min. i momencie obrotowym wynoszącym 520 Nm, a także maksymalny uciąg 3500 kg (7400 lb). Nowa, udoskonalona, ośmiostopniowa, automatyczna przekładnia oraz tryb Eco zapewniają dużą oszczędność paliwa.

Silnik 6.4 V8 SRT

Grand Cherokee SRT® wyposażony jest w silnik HEMI®SRT V8 o pojemności 6,4 litra, który za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej przekładni dostarcza 468 KM mocy. Zmiana biegów może być realizowana za pomocą elektronicznego, automatycznego trybu lub ręcznie przy użyciu łopatek umieszczonych przy kierownicy. Silnik ten oferuje maksymalny uciąg przyczepy do 2949 kg.

Silnik 6.2 V8 Trackhawk

«Jeep® Grand Cherokee Trackhawk to najszybszy i najmocniejszy SUV wszechczasów. Trackhawk standardowo wyposażony jest w silnik doładowany Supercharged HEMI® V8 o pojemności 6,2 litra. Oferuje on moc 710 KM*, moment obrotowy wynoszący 868 Nm oraz maksymalny uciąg 2949 kg.

*Pomiar mocy wykonano zgodnie z regulacją ECE R85-00 i potwierdzono homologacją Rijks Dienst Wegverkeer (RDW; Holandia)»

Tryb Eco pomaga obniżyć zużycie paliwa poprzez dostosowanie schematu zmiany biegów do aktualnego stylu jazdy, zmianę prędkości biegu jałowego silnika oraz interaktywne odcięcie paliwa przy hamowaniu silnikiem. W wersjach wyposażonych w silnik V8 tryb Eco pozwala także na wyłączenie części cylindrów w celu oszczędzania paliwa. Tryb Eco jest włączany automatycznie przy uruchomieniu silnika. Aktywuje on opcjonalne zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift® oraz obniża je, gdy Jeep® Grand Cherokee przekracza prędkość 88 km/h. W modelach z napędem na 4 koła z 4H system zmienia proporcje przeniesienia napędu na przednią i tylną oś, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

Technologia Stop/Start

Działanie tego systemu, montowanego w połączeniu z silnikami 3.6L Pentastar® V6 oraz 3.0L Multijet II Diesel, polega na odcięciu dopływu paliwa i wyłączeni silnika z chwilą zatrzymania samochodu. Po zwolnieniu hamulca silnik uruchamia się ponownie.

Имя (обязательно)Email (обязательно)Веб-сайт

Добавить комментарий